Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.

Viru Valge lugu

Viru Valge on pärit kõige valgemalt maalt. Suveöödel loojub siin päike vaid hetkeks, talvel katab maad valge lumevaip ja esimeste öökülmadega värvuvad meie puhta veega rabad sillerdava härmatise all ühtlaselt valgeks. Viru Valge kodumaal ei ole suuri tööstusettevõtteid ega suuri linnu, siinsed inimesed elavad üksteisest kilomeetrite kaugusel ning uuringute järgi on siinne õhk puhtaim maailmas. Kristallselgetest allikatest pärit veest ja kivistel Põhjamaa põldudel kasvanud viljast sünnib siin tõeline Põhjamaa viin Viru Valge.

Pasunamees

Läbi aegade on Viru Valge kandnud sama lugu ja sümbolit. Viru Valge pasunamees seisab selle eest, et inimesed suhtleksid omavahel. Kohtuksid näost-näkku. Kutsungit kuuldes tulevad inimesed kokku. Põhjamaade folkloori kohaselt on pasuna puhumise abil kokku tulemine olnud traditsioon juba väga ammustel aegadel. Oskus suhelda on üha tähtsam ka kiiresti pöörlevas kaasaegses infoühiskonnas.

Kohalik tooraine ja kvaliteet

Viru Valge tooraineks on eestimaisest teraviljast destilleeritud piiritus ja puhas maapõue vesi. Järgneb innovaatiline aktiivse söega tootmisprotsess, mille abil sünnib pehme, puhta maitsega ehe toode.

Auhinnad

Viru Valge on läbi aastate pälvinud kõige nõudlikumate ekspertide heakskiidu ja saanud mitmeid auhindu. Prestiižsete rahvusvaheliste tiitlite hulka kuuluvad võidud konkurssidelt nagu The International Wine and Spirit Competition ja International Spirits Competition. Samuti on saadud mitmeid kohalikke auhindu.

  • 2010 nimetati Viru Valge Eesti parimaks alkohoolseks joogiks.
  • 2010 ja 2013 võideti IWSC konkursil hõbemedal.
  • 2014 võitis Viru Valge IWSC konkursil kuldmedali.
  • 2015 võitis Viru Valge SIP Awards konkursil kuldmedali.
  • 2016 võitis Viru Valge SIP Awardsil hõbemedali ja Consumer’s Choice Awardsi.